Duben 2014

Episode 2.22 Paint It Black Promo

28. dubna 2014 v 15:34 | elementary-sh |  ☕ promo / video

Wooooouuuuu!!!

TVLine.com: Finále druhé série (spoilers)

24. dubna 2014 v 13:18 | elementary-sh |  ☕ druhá série

.:.
Předposlední epizoda: Sherlockův (duplikát?) bratr Mycroft (Rhys Ifans) se vrací do New Yorku, ale z jakého důvodu? - nebo kvůli komu? "Alespoň zpočátku se zdá, že za vším stojí jeho podnikání," řekl Rob Doherty. "Také se vrací, aby si s Joan promluvil o jejich vztahu. Myslel na ni a tak se pokusí projevit větší zájem." A to není příjemné jejímu partnerovi. "Představa románku s kýmkoliv ho trápí, ale skutečné nepohodlí pramení z toho, že ten někdo je právě jeho bratr." To všechno vede k "zábavné a však velice trapné večeři" mezi tímto triem a... paní Hudson (na scénu se vrací hostující hvězda Candis Cayne)! "Na povrch vypluje několik tajemství" o Sherlockově minulosti v posledních dvou epizodách, samozřejmě s laskavým svolením bratra. "Ti dva si během pěti let zkřížili cestu vícekrát, než si Sherlock myslel. Pravda je taková, že Mycroft dohlížel na bratra mnohem častěji, než je Sherlock schopen pochopit."

Poslední epizoda: "Napětí mezi Sherlockem a Joan vzroste, ale povinnost převáží nad hašteřením, když se Mycroft ocitne ve "velkých potížích," Doherty prozrazuje. "Skutečnost je taková, že jeho život je v nebezpečí a jediní, kteří mu mohou pomoci z nesnází, jsou právě tihle dva. Dostanou se na místo (on an island, skutečně?), odkud se nemůžou obrátit na policii a musejí přijmout mnohem více, jenž tomu bylo doposud."

Myslíte, že závěr druhé série překoná šokující objasnění Moriartyho identity? O konkrétním zlu dosud nebyla řeč, ale je možné, že se objeví někdo daleko zákeřnější, kdo bude umět tnout do nejcitlivějších míst? Nebo se vše bude točit kolem tajemství mezi bratry? Nezapomeňte, že v přestávce mezi sériemi Doherty několikrát tajemně zmínil Holmese staršího - ukáže se právě on?

Co můžeme očekávat? — Marcus

23. dubna 2014 v 16:12 | elementary-sh |  ☕ druhá série
Nešťastná událost donutí Sherlocka spojit síly s bratrem. "Mycroft se "převtělí" do Joan, jenže… mnohem snadněji se to řekne, než udělá," prozradil výkonný producent Rob Doherty. Pracovat v tak těsné blízkosti však pro neustále válčící sourozence nebude vůbec lehkou záležitostí, zvlášť až Sherlock zavětří, že před ním skrývá tajemství.


Episode 2.22 Paint It Black

18. dubna 2014 v 13:25 | elementary-sh |  ☕ druhá série

Vyšetřování dvaadvacáté epizody se pro Sherlocka stává osobní záležitostí, když je znovu nucen spolupracovat se svým bratrem Mycroftem.


Jak Lucy dokázala ukočírovat svého kolegu a Rhyse z pozice režisérské se můžeme přesvědčit už za dva týdny :)

"modern day ma and pa kettle?!"

14. dubna 2014 v 15:04 | elementary-sh |  ☕ ostatní
Lucy se nedávno usadila do režisérského křesla a okusila na vlastní kůži jeho moc, nařizovala, točila a dokonce i fotila - její účet na twitteru je toho jasným důkazem - co jí síly stačily. Když bylo po všem, nezapomněla poděkovat celému týmu za fantastický zážitek, které ji režírování dvaadvacáté epizody přineslo.

A protože všichni máme rádi "momentky za scénou" tak tady jedna s Garretem Dillahuntem, kterého jsme mohli zahlédnout v mnoha filmech a hlavně seriálech. Titulky k páteční epizodě, v níž se objevil právě Garret, přeložil a dnes zveřejnil překladatelský tým na edně, děkujeme :)


Taková menší drbní vsuvka...

7. dubna 2014 v 13:23 | elementary-sh |  ☕ ostatní


Hádka mezi Billem Murrayem a Lucy Liu začala poté, co měli určitě "umělecké neshody" nad scénářem k Charlieho andílkům. Oba na sebe křičeli, to byl ale teprve začátek... Konflikt se vyostřil, když Murray řekl Lucy nemyslitelné - že neumí hrát! "I get why you're here, and you've got talent, but what in the hell are you doing here. You can't act!" Herečce povolily nervy a na Murrayho se snesla snůška ran a museli být od sebe odtrženi. V sequelu byl Murray nahrazen Bernie Macem, protože už s Lucy nechtěl hrát.

Episode 2.20 No Lack of Void Extended Promo

7. dubna 2014 v 9:45 | elementary-sh |  ☕ promo / video

wouuu, ten konec se mi vůbec nelíbí :(

Clyde na dětských dupačkách?

6. dubna 2014 v 11:02 | elementary-sh |  ☕ dárky
Nejen Sherlocka a Watsonovou, teď už i Clyda můžete mít na triku, nákupní tašce nebo dětských dupačkách. Nově se totiž tento roztomilý maskot naší detektivní party objevil v CBS shopu.
Ze zahraničních stránek jsem se ještě nikdy neodvážila nakupovat, ale právě teď mám sto chutí něco si pořídit. Naštěstí u nás existují desítky eshopů, které vám hrnek nebo třeba polštář s vámi vybraným motivem vytvoří a to za celkem rozumné ceny (například vím z vlastní zkušenosti, že jeden takový hrneček můžete mít už za 150 Kč (bez poštovného) a to si myslím, že stojí za uvážení :)