Střípek z TVGuide: Doherty se rozpovídal o finále

16. srpna 2013 v 10:00 | elementary-cz

"Ve světě naší show je těžké nalézt větší spoušť, než kterou vyvolává Irene - mrtvá nebo živá. Skutečnost, že se objeví živá, uvrhne Sherlocka do spirály," odpověděl výkonný producent a tvůrce Robert Doherty na otázku jak tento nečekaný návrat ovlivní vztah mezi Sherlockem a Joan. "Byl podveden. Byl oklamán. Myslím, že z Moriartyho pohledu dopadl na dno kvůli ničemu. Vymkl se kontrole, když se domníval, že zemřela. Ve skutečnosti byla celou tu dobu Moriartym vězněna."

V ukázkách leží na podlaze se škrtidlem kolem paže. Na dotaz v jakém stavu ho najdeme, odpověděl: "Sherlock je od návratu Irene otřesen. Poznali jsme, že největší slabinou je pro něj těch několik málo osobních spojení, která si vytvořil, ať už jsou to přátelé, kolegové nebo rodina. V určitých momentech lituje, že má za přítele Joan, protože představuje onu zranitelnost, přesně to, co pro něj byla Irene. Takže ano, uvidíme ho hodně otřeseného."

Další věcí, kterou se bude zabývat, je Moriarty. Zatímco se Doherty vyhnul přímé otázce odhalení herce, naznačil, jaké těžkosti způsobí. "Neznamená to žádnou maličkost, to je jisté, víc toho říci nemůžu. Nikdy to nebude snadné. Moriarty je velice důležitý a kultovní charakter a postavili jsme na něm celou sérii. Hodně jsme o něm přemýšleli a strávili nad ním mnoho času." Dále řekl, že má velmi konkrétní představy, co od postavy vyžaduje, ale o hlasu z telefonu nechtěl prozradit nic dalšího: "Vím, že se hodně diskutoval o tom, zda to byl či nebyl on, byl bych však raději, kdyby toto malé tajemství zůstalo prozatím neodhaleno."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama