Recenze TV mini: Sherlock Holmes: Jak prosté Napínavé škádlení

20. srpna 2013 v 17:47 | elementary-cz |  ☕ články
Zdroj: TV mini 18/2013 - 24. 8. - 6. 9. 2013, připravil Daniel Storch, Prima Love.


Britský televizní Sherlock v podání dokonalého Benedicta Cumberbatche a za pomoci Martina "Bilba" Freemana od roku 2010 válcuje starý kontinent. Jak zásluhou těchto herců, tak promyšleného propletení klasického holmesovského kanonu s dnešními reáliemi se postupně vyšplhal na post jednoho z nejoblíbenějších seriálových kusů současnosti. Třebaže bylo dosud odvysíláno jen šest devadesátiminutových dílů. A co na to Amerika?

V roce 2012 se pokusila o svébytné dílko jménem Elementary, které nyní uvádí Prima Love pod názvem Sherlock Holmes: Jak prosté. Přesto ale trochu hrozí, že "sherlockisté" v této prozatím čtyřiadvacetidílné sérii svého oblíbeného detektiva s dýmkou a houslemi patrně nepoznají. Zůstal totiž břitkým Britem, ale jinak nemá se svým slavným protějškem příliš mnoho společného.

Považte, už jen fakt, že namísto Baker Street obývá New York, je pro milovníky klasické postavy Arthura Conana Doylea tak trochu projev kacířství. Ale tím to zdaleka nekončí. Parťákem bývalého drogově závislého konzultanta Scotland Yardu totiž nebude doktor Watson, nýbrž… doktorka Watsonová. Ano, žena. Kdysi pracovala jako lékařka na chirurgii, je fanynkou opery i baseballu a nehraje ji nikdo jiný než populární Lucy Liu. Navíc Watsonová dostala za úkol geniálního, nicméně roztěkaného a značně asociálního vyšetřovatele v podstatě hlídat jako mimino. Ostatně Sherlockův otec ji zaplatil právě za to, aby se jeho excentrickému potomkovi s tváří britského herce Jonnyho Leea Millera nepodařilo zase udělat nějakou botu.

Jak se ovšem později ukáže, mohou si být lékařka traumatizovaná smrtí pacienta a mladík, kterého nezajímá nic jiného než zločin, ve výsledku vlastně i docela užiteční. A ze všeho nejvíce dokážou pomoci newyorské policii, ačkoli spolupráce s potetovaným a nezvladatelným Holmesem je občas těžko stravitelné sousto. Jak je ovšem již tradicí, dedukce opět vítězí! A jestli nejde podivínskému páru něco upřít, pak jsou to nezpochybnitelné výsledky. I v tabulkách sledovanosti. Zásluhou toho se také tento úsměvný krimiseriál dočkal přiklepnutí druhé sezony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 19:42 | Reagovat

Co to? "úsměvný krimiseriál"?? :-) v tomto kontextu se mi to moc nelíbí... Dnes jsem viděla na AXN ukázku na podzimní vysílání a probleskl tam i záběr z Elementary. Hned je ta televize přitažlivější :-)

2 elementary-sh elementary-sh | Web | 22. srpna 2013 v 9:04 | Reagovat

[1]: Ani mě ne, každý článek je psán s takovým znechucením, že to nezasvěceného musí okamžitě odradit od koukání. Mrzí mě že po roce slušené sledovanosti a další série k tomu přistupují jako k odpadu :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama