Jonny Lee Miller: herec, exmanžel Angeliny Jolie i producent

22. srpna 2013 v 15:20 | elementary-cz |  ☕ články
Zdroj: TV mini 24. 8. - 6. 9. 2013, připravil Matouš Hruška, outnow.ch a archiv.


Pochází z britského Kingstonu a o tom, že se ve svém životě brzy vydá na hereckou dráhu, nebylo nikdy pochyb. Pochází z rodiny s dlouhou hereckou tradicí - jeho dědeček Bernard Lee hrál M v sérii Jamese Bonda. Jonny se prý odmala účastnil takřka každé školní hry a besídky, které se naskytly. Ačkoli byl okolím popisován jako tichý a stydlivý chlapec, na jevišti prý vynikal a působil neuvěřitelně přesvědčivě.

Těžko však říct, zda z něj měli jeho rodiče radost, neboť divadlo mu tak učarovalo, že ve svých sedmnácti letech utekl ze střední školy, aby se mohl hraní věnovat naplno. V jeho případě přišel úspěch velice rychle - ve filmech jako Trainspotting a Nebezpečná síť (Hackers) ztvárnil role mladíků, kteří jsou v konfliktu se společností. Ať už šlo o drogově závislého nebo člena skupiny hackerů bojujících za svobodný internet. V obou rolích exceloval.

O to větší bylo zklamání, že se jeho filmová kariéra dále nevyvíjela, jak se očekávalo. Jenže Lee se prostě rozhodl věnovat jiným věcem. Spolu s Ewanem McGregorem, kterého znal právě z natáčení Trainspottingu, a několika dalšími založil produkční společnost. A vedle toho se věnuje divadlu. Série Elementary (Sherlock Holmes: Jak prosté) je po dlouhé době skutečně velkým projektem, do kterého se pustil.

Vedle profesních zvratů byl i jeho osobní život velice pohnutý. Během natáčení výše zmíněné Nebezpečné sítě se seznámil s Angelinou Jolie, kterou si vzal. Jejich manželství bylo bouřlivé a dlouho nevydrželo, po roce a půl se rozešli. Staromládenectví ale Leeovi dlouho nevydrželo, v roce 2008 se v Malibu oženil s herečkou a modelkou Michele Hicks.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama