Hvězda týdne: Lucy Liu

16. srpna 2013 v 10:07 | elementary-cz |  ☕ články
TV magazín (24/13, týden 15. 6. - 21. 6. v televizním světě, (zki)) zvolil za hvězdu týdne Lucy Liu. Článek se povedl (tedy až na počeštěné příjmení v nadpisu, ale to je jen můj problém) a tak ho zveřejňuji.

Dostat se do křížku se čtyřiačtyřicetiletým Charlieho andílkem by mohlo přijít draho i toho největšího vazouna. Má totiž fyzičku hodnou Xeny, věnuje se filipínským bojovým uměním eskrima, arnis a kali, lyžuje, jezdí na koni a leze po horách. "Bojová umění vyžadují velkou dávku disciplíny a odevzdání se. Nejde jen o to být fyzicky zdatný. Člověk musí umět nakládat také se svou myslí a duší," tvrdí herečka, která má i záliby, jež byste do ní asi neřekli. Hraje na tahací harmoniku a vytváří multimediální umělecká díla, která vystavuje v nejvyhlášenějších galeriích po celém světě. "První výstavu jsem měla v roce 1993 v galerii Cast Iron v SoHo v New Yorku. Díky ní jsem dostala grant na studium umění v Číně," vzpomíná herečka, která promovala na University of Michigan z asijských jazyků a kultury.

Jen pro představu (wikipedia): eskrima je filipínské bojové umění pro veřejnost zvláště charakterizované bojem se zbraněmi tyčí (mečem, mačetou) a nožem. Ovšem neméně účinné zůstává i jako boj beze zbraně. Eskrimu je potřeba chápat jako princip bojových technik a reakcí, který lze aplikovat za použití jakýchkoliv předmětů k vlastní sebeobraně (tužka, deštník apod.).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama