Elementary Q & A

15. srpna 2013 v 23:18 | elementary-cz |  ☕ články
Fanoušci zpovídají Corinna Brinkerhoffa (spisovatel / výkonný co-producent) a Roba Dohertyho (tvůrce / výkonný co-producent), tvůrčí mozky nejžhavější americké novinky roku."Tenhle seriál naprosto miluji. Hlavně Lucy Liu jako doktorku Watsonovou. Co vás přimělo k volně ženy do této role? Ptám se, protože právě tohle je hlavní téma s mými přáteli a rodinou. Názory lidí se různí." - Robyn.

Děkuji, Robyn! S myšlenkou na Watson-ženu přišel Rob Doherty hned na začátku pilotní epizody. Po psychologickém posouzení původního Sherlocka Holmese byl opakujícím se tématem Sherlock a jeho vztah se ženami. Robova myšlenka zněla: "What would make Holmes crazier than taking the figurative 'rock' he has in Watson and making him a woman?" To umožňuje zcela nový rozměr symbolickému přátelství.

"Je tu možnost pro románek mezi Watsonovou a Sherlockem?" - Shephanie.

Rob nemá zájem o tenhle druh vztahu mezi postavami. Spojení mezi nimi je silné a vzácné, ale není romantické.

"Co vás inspirovalo k nové verzi Sherlocka Holmese?" - Rachelle

Carl Beverly (výkonný producent) přemýšlel o modernizaci Sherlocka jako o "Angličanovi v New Yorku," měl z toho dobrý pocit a přenesl ho i na Roba, který měl o projektu okamžitě zájem, jelikož právě on je celoživotním fanouškem příběhů Sherlocka Holmese. Znamenalo to pro něj výzvu, přetvořit klasický charakter v něco nového, unikátního.

"Jaké jste podnikl kroky, aby se tato série lišila od všech ostatních ztvárnění Sherlocka?" - Paul

Berme v potaz vnější rozdíly: moderní doba, New York, Watson žena. Jeden z podstatných rozdílů je ten, že náš Sherlock je závislý na drogách. Není to záležitost občasného užívání kokainu a opiátů, jako se to objevuje v původních materiálech. Náš Sherlock podlehl skutečné závislosti, která vyžaduje dohled společníka ve střízlivosti. Je geniální, ale není neporazitelný. On se ocitl na dně a z toho právě pramení ta zranitelnost, více lidskosti než to co známe z tradičního Sherlocka.

"Bude milostný vztah mezi Sherlockem a Irene Adler stejný?" - Amanda

Ano. V naší verzi byla ztráta Irene velká část sestupné spirály, která zavedla Sherlocka do New Yorku. Ponořit se hlouběji do tohoto vztahu je přirozený posun.

"Jak skalní fanoušci přijali toto nové zpracování?" - Bruce

Samozřejmě se našli skeptici, ale doufáme, že jsme přesvědčili některé z nich tím, že můžeme zůstat jak věrni duchu Holmese, tak vytvořit něco nového, nové příběhy, které budou zábavné bez ohledu na úroveň znalostí originálních příběhů.

"Watson má někdy velmi bystré pozorovací schopnosti - nezdá se být Sherlockovým pomocníkem ale spíše partnerem při rozplétání trestných činů. Proč jste tak rozhodli?" - Damien

Když máte někoho tak fenomenálního jako je Lucy Liu, nechcete ji nechat stát mimo a jen tak přihlížet. A protože má Watsonová lékařské zázemí, dává jí to velmi užitečný náhled na řešení případů. Na začátku znamenala jen novou dočasnou součást Sherlockova života, ale postupem času si vydobyla respekt jako rovnocenný partner.

"Proč jste upřednostnili Sherlocka jako zlomenou, zranitelnou postavu před neposkvrněným detektivem?" - Ben

No, "skutečný" Sherlock užíval kokain a opiáty. Citům byl na hony zválený. Vždycky byl brilantní, ale jako lidská bytost ne bezchybný. Jsme si vědomi, že náš Sherlock je více zranitelný než kdekoliv jinde. V Jonnym Lee Millerovi se skrývá neuvěřitelný herec, který je schopen proniknout do těchto odstínů bez ztráty svého impulzivního génia, jenž každý zná a miluje.

"Proč jste se rozhodli pro New York?" Jo

Upřímně řečeno, natáčení v Londýně nebylo možné. Ale Sherlock v NY nám dává příležitosti: naše postava byla přestěhována do nového města - komplikovaná vražda, chaos, pro Sherlocka byl NY ideální.

"Měli jste nějaké další návrhy jejich partnerství? Sherlock je narkoman, Joan jeho sponzor." Uvažoval jste o něčem jiném? - Oliver.

Ani ne. Robe se odpíchl od myšlenky Sherlocka v rekonvalescenci a z toho čerpal, z toho se také vyvinula Watsonová jako společník ve střízlivosti.

"Jak hluboký má vliv románů na seriál?" Jake

Všichni jsme fanoušci původního Sherlocka, ale záměr není modernizovat tyto příběhy. Je to více o čerpání z mytologie a ducha postav a uplatňování toho všeho v nových případech. Ale pozor si dejte i na přímé citace a odkazy. Milujeme rozdávání velikonočních vajíček s našimi kolegy oddanými siru Arthuru Conanu Doylemu.

"Plánujete také představit postavu Moriartyho?" Daniel

Rozhodně. Kdo by byl Sherlock bez své nemesis? S Moriartym máme velké plány. Sledujte epizodu s názvem "M" protože právě tam bude nakousnuta tahle důležitá část.

"Bude Sherlockův otec nahrazovat roli Mycrofta? A je známá paní Hudsonová?" - Joshua

Sherlock se s bratrem setká, ale pravděpodobně uvidíme dříve jeho otce. Tohle je obrovský kus. Naráželi jsme na to, proč je náš Sherlock takový, jaký je, toužíme ho vidět oživnout. Pokud jde o paní Hudson, máme pro tuto postavu velmi specifické záměry, takže ji do této série později určitě zařadíme.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama