Doktor Watson v sukních?

26. srpna 2013 v 14:52 | elementary-sh |  ☕ články
Zdroj: TV magazín 24. - 30. 8. 2013, připravil Daniel Storch, Prima Love a Prima.Patří detektiv s dýmkou a houslemi mezi vaše oblíbence? Pak si nenechte ujít nový americký komediální krimiseriál, kde ovšem nejslavnějšího vyšetřovatele v dějinách možná na první pohled nepoznáte.


Nejprve to ve filmech prokázal šarmér Robert Downey Jr. a posléze daný fakt stvrdil i Benedict Cumberbatch ve fenomenálním Sherlockovi, britském pořadu z produkce BBC, ze kterého se vyklubal jeden z nejoblíbenějších seriálových počinů současnosti. Ostych před slavným detektivem z pera Arthura Conana Doylea, jehož zásluhou se detektivky staly jedním z nejvyhledávanějších literárních žánrů, dávno zmizel a s mistrem dedukce si dnes může dělat každý, co se mu zachce.

Pokud ovšem dvě výše uvedená díla představila slavného obyvatele londýnské Baker Street úplně v novém světle, byl to ještě mdlý čajík proti tomu, jak se k němu postavil americký úsměvný krimiseriál Elementary, který nyní v Česku uvádí Prima Cool (opravuji na Prima Love) pod názvem Sherlock Holmes: Jak prosté. Tam totiž jedinečnou zhoubu britského podsvětí možná ani nepoznáte.

A nejen proto, že se nám po menším drogovém incidentu na rodných ostrovech přesunula přímo do srdce New Yorku. Přitom ne že by nám Sherlock Holmes v podání čtyřicetiletého britského herce Johnyho Leea Millera třebas nějak zhloupl. To rozhodně ne, pořád má talentu na rozdávání a zámořská policie mu může jenom závidět. Neposednost, kterou se projevuje, je nicméně omračující, a proto není divu, že mu seriáloví tvůrci museli přihrát i klasického pomocníka, který by excentrického génia alespoň trochu krotil. Ovšem pozor, tentokrát to není doktor Watson, nýbrž doktorka Watsonová v podání stále populární Lucy Liu, známé z Charlieho andílků anebo z Ally McBealové. Bývalá chiruržka, zatížená traumatem poté, co jí zemřel pacient, milovnice opery, baseballu a možná jediný člověk na světě, který by dokázal rozdováděného Holmese ukočírovat. Ostatně mu byla přidělena v podstatě jako chůva, aby coby vyléčený narkoman zase nespadl do nějakého maléru. S podivuhodným párem nesourodých, a přesto se doplňujících vyšetřovatelů se u nás budeme moci vídat od 28. srpna, a to během čtyřiadvaceti epizod, ke kterým již brzy přibude druhá sezona.

pozn. Úsměvný a komediální seriál, Storch ho prostě nemilosrdně dál drtí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama