aneb co všechno jsme se o Sherlockovi dozvěděli

15. srpna 2013 v 22:01 | elementary-cz |  ☕ zajímavosti
- hraje na klavír (v šesté epizodě, těsně než najdou ukryté diamanty, usedne ke klavíru). Ovládá šerm (ve čtrnácté epizodě vysvětluje Joan, jaký je rozdíl mezi klasickým soubojem s meči a šermem zatímco bojuje s figurínou).

- hovoří mandarínštinou (ve čtvrté epizodě se Joan dozvídá, že Sherlock mluví mandarínsky. Odpovídá, že ne tak dobře, jak by si přál).

- odemyká zámky všeho druhu (pouta, auta, dveře… epizodu netřeba specifikovat protože je odemyká skoro v každé.)

- včelaří (nebo spíše provádí výzkumy a píše knihu "Praktickou příručku o včelařství s poznámkami o izolaci královny", narážka na včely se vyskytla také v několika dílech, např. ve dvanácté epizodě, kdy chce udělat z Joanina pokoje obrovský úl).

- libuje si při sledování několika pořadů najednou (poslouchá, vstřebává, třídí informace).

- s oblibou probírá na swirl-theory.com konspirační teorie ("což ovšem není koníček ale čistá sofistika," sděluje v epizodě třináct). Koníčkem jsou pro něj teoretici.

- nedůvěřuje letadlům a všemu tomu kolem (svěří Joan poté, co mu vytkne, že o jeho minulosti vůbec nic neví, epizoda šestá).

- na levém zápěstí má jizvu (jako dítě spadl z plotu a zlomená kost mu protrhla kůži, šestka).

- policie mu za konzultační služby neplatí (třináctka - Bell: "Nejspíš by bylo jednodušší toho chlapa vyhodit, kdybychom mu kdy doopravdy platili").

- v jakémkoli psychickém rozpoložení zůstává gentlemanem (otevírá a zavírá dámě dveře, pomáhá s kabátem, s usazením ke stolu, nosí snídani až do postele, vybírá garderobu… nutno však dodat, že některé tyto činnosti dělá jen proto, aby ostatní popohnal, aby nebyl zdržován :)

- dokáže rozpoznat 140 cigaret a cigaretových značek podle jejich popela (patnáctka - Sherlock na Joan: Kdybyste se obtěžovala číst mé odborné publikace, věděla byste to).(budu průběžně přidávat)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama