Srpen 2013

Clyde the Turtle ‏@ClydetheTurtle 29 Aug

31. srpna 2013 v 13:23 | elementary-sh |  ☕ ostatní
Clyde makes an appearance on set. That piece of lettuce had to be shipped in from Paraguay. Diva.


Really? Cause it tasted like you just ran to any old Kroger... #tastelessandcheap

Episode 2.01 - Step Nine - Promo

29. srpna 2013 v 15:58 | elementary-sh |  ☕ promo / video
Video naleznete zde (zatím není na YouTube).


S manželkou a Busterem na procházce (NYC 25/08/2013)

26. srpna 2013 v 16:04 | elementary-sh |  ☕ ostatní

(Více fotografií naleznete v Galerii, Jonny Lee Miller)

Doktor Watson v sukních?

26. srpna 2013 v 14:52 | elementary-sh |  ☕ články
Zdroj: TV magazín 24. - 30. 8. 2013, připravil Daniel Storch, Prima Love a Prima.Patří detektiv s dýmkou a houslemi mezi vaše oblíbence? Pak si nenechte ujít nový americký komediální krimiseriál, kde ovšem nejslavnějšího vyšetřovatele v dějinách možná na první pohled nepoznáte.


Nejprve to ve filmech prokázal šarmér Robert Downey Jr. a posléze daný fakt stvrdil i Benedict Cumberbatch ve fenomenálním Sherlockovi, britském pořadu z produkce BBC, ze kterého se vyklubal jeden z nejoblíbenějších seriálových počinů současnosti. Ostych před slavným detektivem z pera Arthura Conana Doylea, jehož zásluhou se detektivky staly jedním z nejvyhledávanějších literárních žánrů, dávno zmizel a s mistrem dedukce si dnes může dělat každý, co se mu zachce.

Pokud ovšem dvě výše uvedená díla představila slavného obyvatele londýnské Baker Street úplně v novém světle, byl to ještě mdlý čajík proti tomu, jak se k němu postavil americký úsměvný krimiseriál Elementary, který nyní v Česku uvádí Prima Cool (opravuji na Prima Love) pod názvem Sherlock Holmes: Jak prosté. Tam totiž jedinečnou zhoubu britského podsvětí možná ani nepoznáte.

A nejen proto, že se nám po menším drogovém incidentu na rodných ostrovech přesunula přímo do srdce New Yorku. Přitom ne že by nám Sherlock Holmes v podání čtyřicetiletého britského herce Johnyho Leea Millera třebas nějak zhloupl. To rozhodně ne, pořád má talentu na rozdávání a zámořská policie mu může jenom závidět. Neposednost, kterou se projevuje, je nicméně omračující, a proto není divu, že mu seriáloví tvůrci museli přihrát i klasického pomocníka, který by excentrického génia alespoň trochu krotil. Ovšem pozor, tentokrát to není doktor Watson, nýbrž doktorka Watsonová v podání stále populární Lucy Liu, známé z Charlieho andílků anebo z Ally McBealové. Bývalá chiruržka, zatížená traumatem poté, co jí zemřel pacient, milovnice opery, baseballu a možná jediný člověk na světě, který by dokázal rozdováděného Holmese ukočírovat. Ostatně mu byla přidělena v podstatě jako chůva, aby coby vyléčený narkoman zase nespadl do nějakého maléru. S podivuhodným párem nesourodých, a přesto se doplňujících vyšetřovatelů se u nás budeme moci vídat od 28. srpna, a to během čtyřiadvaceti epizod, ke kterým již brzy přibude druhá sezona.

pozn. Úsměvný a komediální seriál, Storch ho prostě nemilosrdně dál drtí.V českém znění...

25. srpna 2013 v 19:36 | elementary-sh |  ☕ v hlavní roli
Sherlock Holmes (J. L. Miller) - Libor Bouček (AXN), David Novotný (Prima Love)
Joan Watson (Lucy Liu) - Nela Boudová (AXN), Nela Boudová (Prima Love)
Kapitán Toby Gregson (Aidan Quinn) - Jan Šťastný (AXN), Jiří Schwarz (Prima Love)
Detektiv Marcus Bell (Jon Michael Hill) - Marek Holý (AXN), Petr Lněnička (Prima Love)

Jonny Lee Miller ‏@jonnyjlm 22 Aug

25. srpna 2013 v 17:28 | elementary-sh |  ☕ ostatní
"The lovely and excellent Laura Osnes was on set today. Aka Cinde-freakin'-rella!!"


Jonny Lee Miller: herec, exmanžel Angeliny Jolie i producent

22. srpna 2013 v 15:20 | elementary-cz |  ☕ články
Zdroj: TV mini 24. 8. - 6. 9. 2013, připravil Matouš Hruška, outnow.ch a archiv.


Pochází z britského Kingstonu a o tom, že se ve svém životě brzy vydá na hereckou dráhu, nebylo nikdy pochyb. Pochází z rodiny s dlouhou hereckou tradicí - jeho dědeček Bernard Lee hrál M v sérii Jamese Bonda. Jonny se prý odmala účastnil takřka každé školní hry a besídky, které se naskytly. Ačkoli byl okolím popisován jako tichý a stydlivý chlapec, na jevišti prý vynikal a působil neuvěřitelně přesvědčivě.

Těžko však říct, zda z něj měli jeho rodiče radost, neboť divadlo mu tak učarovalo, že ve svých sedmnácti letech utekl ze střední školy, aby se mohl hraní věnovat naplno. V jeho případě přišel úspěch velice rychle - ve filmech jako Trainspotting a Nebezpečná síť (Hackers) ztvárnil role mladíků, kteří jsou v konfliktu se společností. Ať už šlo o drogově závislého nebo člena skupiny hackerů bojujících za svobodný internet. V obou rolích exceloval.

O to větší bylo zklamání, že se jeho filmová kariéra dále nevyvíjela, jak se očekávalo. Jenže Lee se prostě rozhodl věnovat jiným věcem. Spolu s Ewanem McGregorem, kterého znal právě z natáčení Trainspottingu, a několika dalšími založil produkční společnost. A vedle toho se věnuje divadlu. Série Elementary (Sherlock Holmes: Jak prosté) je po dlouhé době skutečně velkým projektem, do kterého se pustil.

Vedle profesních zvratů byl i jeho osobní život velice pohnutý. Během natáčení výše zmíněné Nebezpečné sítě se seznámil s Angelinou Jolie, kterou si vzal. Jejich manželství bylo bouřlivé a dlouho nevydrželo, po roce a půl se rozešli. Staromládenectví ale Leeovi dlouho nevydrželo, v roce 2008 se v Malibu oženil s herečkou a modelkou Michele Hicks.

Sherlock s Mycroftem

21. srpna 2013 v 19:01 | elementary-cz |  ☕ druhá série

Recenze TV mini: Sherlock Holmes: Jak prosté Napínavé škádlení

20. srpna 2013 v 17:47 | elementary-cz |  ☕ články
Zdroj: TV mini 18/2013 - 24. 8. - 6. 9. 2013, připravil Daniel Storch, Prima Love.


Britský televizní Sherlock v podání dokonalého Benedicta Cumberbatche a za pomoci Martina "Bilba" Freemana od roku 2010 válcuje starý kontinent. Jak zásluhou těchto herců, tak promyšleného propletení klasického holmesovského kanonu s dnešními reáliemi se postupně vyšplhal na post jednoho z nejoblíbenějších seriálových kusů současnosti. Třebaže bylo dosud odvysíláno jen šest devadesátiminutových dílů. A co na to Amerika?

V roce 2012 se pokusila o svébytné dílko jménem Elementary, které nyní uvádí Prima Love pod názvem Sherlock Holmes: Jak prosté. Přesto ale trochu hrozí, že "sherlockisté" v této prozatím čtyřiadvacetidílné sérii svého oblíbeného detektiva s dýmkou a houslemi patrně nepoznají. Zůstal totiž břitkým Britem, ale jinak nemá se svým slavným protějškem příliš mnoho společného.

Považte, už jen fakt, že namísto Baker Street obývá New York, je pro milovníky klasické postavy Arthura Conana Doylea tak trochu projev kacířství. Ale tím to zdaleka nekončí. Parťákem bývalého drogově závislého konzultanta Scotland Yardu totiž nebude doktor Watson, nýbrž… doktorka Watsonová. Ano, žena. Kdysi pracovala jako lékařka na chirurgii, je fanynkou opery i baseballu a nehraje ji nikdo jiný než populární Lucy Liu. Navíc Watsonová dostala za úkol geniálního, nicméně roztěkaného a značně asociálního vyšetřovatele v podstatě hlídat jako mimino. Ostatně Sherlockův otec ji zaplatil právě za to, aby se jeho excentrickému potomkovi s tváří britského herce Jonnyho Leea Millera nepodařilo zase udělat nějakou botu.

Jak se ovšem později ukáže, mohou si být lékařka traumatizovaná smrtí pacienta a mladík, kterého nezajímá nic jiného než zločin, ve výsledku vlastně i docela užiteční. A ze všeho nejvíce dokážou pomoci newyorské policii, ačkoli spolupráce s potetovaným a nezvladatelným Holmesem je občas těžko stravitelné sousto. Jak je ovšem již tradicí, dedukce opět vítězí! A jestli nejde podivínskému páru něco upřít, pak jsou to nezpochybnitelné výsledky. I v tabulkách sledovanosti. Zásluhou toho se také tento úsměvný krimiseriál dočkal přiklepnutí druhé sezony.